Apsauginiai vožtuvai ir talpyklų apsaugos


Apsauginiai Vožtuvai

Pagrindinė apsauginių vožtuvų paskirtis yra apsaugoti sistemą ir įrenginius nuo per didelio slėgio ar vakuumo. Esant per dideliam ar per mažam sistemos slėgiui apsauginiai vožtuvai atsidaro taip išleisdami per didelį arba padidindami mažą sistemos slėgį iš atmosferos, o slėgiui pasiekus darbinius parametrus – vožtuvai užsidaro.

Dažnu atveju apsauginis vožtuvas yra paskutinė apsaugos grandis, todėl labai svarbu, kad vožtuvas būtų tinkamai parinktas bei patikimai dirbtų bet kokiomis darbinėmis sąlygomis.

Yra keletas faktorių kas gali sąlygoti maksimalių ir minimalių sistemos slėgio darbinių parametrų viršinimą. Bendru atveju dažniausiai pasitaikantys veiksniai:

1.     Uždarytas išmetimas

2.     Išorinis liepsnos poveikis

3.     Šiluminis plėtimasis/traukimasis

4.     Cheminė reakcija

5.     Šilumokaičio gedimas

6.     Šaldymo sistemos

7.     Sistemos ištuštinimas/išleidimas    

Kiekvienas iš šių faktorių gali veikti atskirai ar net kartu. Be to būtina atsižvelgti, kad kiekvienas iš šių veiksnių duoda skirtingus masės kiekius, kaip pavyzdžiui cheminė reakcija duos didelį tūrių pokytį lyginant su šiluminiu plėtimosi sukuriamu srautu. Kiekvienu atveju yra kliento atsakomybė numatyti visus įmanomus atvejus tinkamam apsauginio vožtuvo parinkimui.

Apsauginiu vožtuvus galima suskirstyti į:

Vakuumo apsauginius vožtuvus ir viršslėgio apsauginius vožtuvus.

Vakuumo apsauginiai vožtuvai pagrinde naudojami talpų apsaugai, kai mažėjant uždaros talpos terpės tūriui atsiranda neigiamas manometrinis slėgis. Tas pats gali vykti ir vėstant įkaitusiai sistemai.

Viršslėgio apsauginius vožtuvus galima suskirstyti į:    

    Tiesioginio veikimo – vožtuvų atsidarymo slėgis nustatomas išorine pasipriešinimo jėgą sukuriančia sistema, dažniausiai tai yra spyruoklės suspaudimą reguliuojantis mechanizmas. Šie vožtuvai taip pat skirstomi į pilno pralaidumo ir proporcinio pralaidumo. Pilno pralaidumo apsauginis vožtuvas prie nustatyto slėgio atsidaro pilnai ir praleidžia visą paskaičiuotą srautą. Proporcinio pralaidumo vožtuvas atsidaro palaipsniui kylant sistemos slėgiui, iš pradžių mažai, vėliau kylant slėgiui – pilnai.

Daugiau informacijos rasite čia: http://vycindustrial.com/en/valves/products/safety/

    Netiesioginio veikimo – vožtuvo uždarymui ir atidarymui naudojamas tos pačios terpės slėgis. Išorinis prispaudžiamasis vožtuvo paviršius yra didesnis nei apatinis išmetimo antgalio paviršius, kas leidžia laikyti vožtuvą uždarą normaliomis darbo sąlygomis. Vožtuvo atidarymui yra pagalbinė sklendė, kuri veikia kaip mažas apsauginis vožtuvas, uždarantis terpės pusę slėgiui pakilus virš nustatytos ribos, bei atidarantis vožtuvo prispaudimo pusę, bei leidžiantis apsauginiam vožtuvui atsidaryti.

Talpyklų apsauginė įranga

    

Vakuumo apsauginiai vožtuvai    

Vakuumo apsauginiai vožtuvai naudojami talpų ir sistemų apsaugai nuo slėgio sumažėjimo žemiau atmosferinio slėgio. Slėgis sistemoje gali mažėti pagrinde dviem atvejais - mažėjant terpės tūriui dėl išleidimo ir dėl temperatūros pokyčio. Atmosferinio slėgio uždarų talpų apsaugai dažnai naudojami kombinuoti vožtuvai reguliuojantys tiek viršslėgį, tiek apsaugojantys nuo vakuumo. 

Ugnies stabdikliai

Ugnies stabdikliai tai prietaisas leidžiantis terpės garams praeiti bet neleidžiantis patekti liepsnai taip apsaugantis sistemą ar talpą nuo sprogimo. Galimi trys pagrindiniai ugnies stabdiklių tipai: linijos pabaigos, linijos deflagracijos ugnies stabdikliai ir detonaciniai ugnies stabdikliai. Galime pasiūlyti įvairaus dydžio  bei medžiagų išpildymo ugnies stabdiklių.


    Daugiau informacijos rasite čia: http://www.motherwelltankprotection.com/pressure+vacuum+relief+valve+pvrv-2.html