Sklendės


Uždaromoji armatūra skirta srauto atidarymui ir uždarymui. Šio tipo armatūros pogrupį galima suskirstyti į sekančio tipo sklendes:

·         Rutulinės sklendės  - Tai ketvirčio pasukimo sklendės skirtos greitam srauto atidarymui/uždarymui. 

·         Peteliškės tipo sklendės - Skirtos srauto atidarymui/uždarymui, bei reguliavimui, dažniausiai naudojamos didesnio diametro vamzdynuose.

·         Diafragminės sklendės - Skirtos agresyvioms ir abrazyvioms terpėms valdyti. Šių sklendžių vidus yra padengtas elastomeriu, srautas stabdomas spaudžiant diafragmą.

·         Pleištinės sklendės - Šio tipo sklendės srautą uždaro vertikaliu judesiu pleišto tipo uždoriu, maži slėgio nuostoliai.

·         Balninės sklendės  - Skirtos srauto atidarymui/uždarymui, taip pat puikiai reguliuoja srautą.

·         Pelinės sklendės - Panašios konstrukcijos kaip ir pleištinės sklendės, tik kompaktiškesnio išpildymo. Dažniausiai naudojamos nuotekoms bei birių medžiagų srautui atidaryti/uždaryti.

·         Adatinės sklendės - skirtos tiksliam srauto reguliavimui bei atidarymui/uždarymui.

·         Užspaudžiamoji sklendė - Susideda iš guminės žarnos, kuri užspaudžiama pleištu. Skirtos agresyviems ir abrazyviems skysčiams valdyti.

·         Stūmuoklinės sklendės - konstrukcija ir paskirtis panaši kaip ir balninų sklendžių, tik vietoj konuso formos naudojamas stūmuoklio tipo uždoris

·         Kaištinės sklendės - panašios konstrukcijos kaip rutulinės sklendės, tik naudojamas kaiščio formos uždoris